Kryzys Sumienia

Książka, która wstrząsnęła Świadkami Jehowy

Raymond Franz - książka pt. Kryzys Sumienia

Raymond Franz był w latach 1971–1980 członkiem Ciała Kierowniczego, najwyższego organu Świadków Jehowy, ustanawiającego wszystkie wytyczne i doktryny dla całej społeczności Świadków Jehowy na świecie. Wcześniej spędził 30 lat pełniąc najpierw pełnoczasową służbę pionierską, a następnie będąc tzw. pionierem specjalnym, tj. spędzając większość swojego czasu na głoszeniu nauk Świadków Jehowy.

Pod koniec roku 1979 zaczął mieć on wątpliwości co do sposobu zarządzania organizacją przez Ciało Kierownicze. W roku 1980 pod naciskiem pozostałych zrezygnował z pełnionej funkcji, a rok później został wykluczony z organizacji ponieważ w oczach pozostałych jego poglądy były "odstępcze".

Swoją historię Raymond Franz opisał w książce Kryzys Sumienia. Pozycję tę powinien przeczytać każdy Świadek Jehowy. Raymond opisuje w niej z niezwykłą szczerością to w jaki sposób organizacja działa od wewnątrz, jak wygląda podejmowanie decyzji w Ciele Kierowniczym i co ostatecznie skłoniło go do sprzeciwienia się polityce organizacji.

Gdzie ją nabyć?

W Polsce książka została wydana przez wydawnictwo KONCEPT Design. Pierwsze trzy rozdziały można za darmo przeczytać tutaj. Aktualnie można ją nabyć w różnych księgarniach internetowych, jak również w serwisie Allegro: