O Nas

Cel akcji "Przerywamy Milczenie"

Coraz więcej Świadków Jehowy nabiera odwagi, aby myśleć samodzielnie i nie przyjmować na ślepo tego, co jest im przekazywane przez ich przywódców religijnych. Każdego roku tysiące opuszczają tę organizację pomimo konsekwencji w postaci ostracyzmu ze strony najbliższych. Dlaczego decydują się na tak drastyczny krok?

W serwisie tym postaraliśmy się zebrać najważniesze informacje, które pomogły wielu z nas otworzyć oczy na manipulacje, jakimi byliśmy poddawani jako Świadkowie Jehowy. Przeczytasz również historie niektórych z nas - jak zostaliśmy Świadkami Jehowy, jak wygląda życie wewnątrz tej grupy i dlaczego odeszliśmy.

Akcja "Przerywamy Milczenie" prowadzona jest od początku 2017 roku. W tym czasie udało nam się dotrzeć z powyższymi informacjami do setek tysięcy Polaków. Staramy się w tym celu używać różnych metod - rozmawiamy z ludźmi osobiście, organizujemy manifestacje przed kongresami, wykupujemy kampanie reklamowe, rozpowszechniamy ulotki i tym podobne.

Kim jesteśmy?

Działamy z ramienia Centrum Edukacji i Obywatelskich Inicjatyw Społecznych, grupy mającej na celu edukowanie społeczeństwa w zakresie grup religijnych wysokiej kontroli i takich o profilu sekciarskim. Do takich grup wielu zalicza związek Świadków Jehowy.

Wielu z nas należało do tego wyznania, czasami wiele lat. Po czasie jednak okazało się, że byliśmy okłamywani i że ukrywano przed nami pewne istotne fakty dotyczące tego jak ta organizacja jest zarządzana, jaka jest jej przeszłość i w jaki sposób funkcjonuje od wewnątrz. Ze względu na praktykę ostracyzmu niektórzy z nas nadal pozostają formalnie Świadkami Jehowy, by nie utracić kontaktu ze swoimi bliskimi. Inni zdecydowali się formalnie odejść.

Jeśli chcesz poznać niektórych z nas bliżej, zapraszamy na forum internetowe byłych i obecnych Świadków Jehowy: www.sjwp.pl.